Danas 26.05.2026.g prostorije Turističke zajednice Općine Travnik posjetio je fra Davor Petrović gvardijan Franjevačkog samostana Guča Gora gdje je održan sastanak na temu jačanja saradnje u cilju daljnjeg unapređenja turističke ponude Guče Gore.
Tokom razgovora poseban akcenat stavljen je na značaj povećanja posjeta Gučoj Gori i Franjevačkom samostanu sa novoosnovanim muzejom, koji predstavlja važan dio kulturno-historijskog i duhovnog naslijeđa travničkog kraja. Razmatrane su mogućnosti dodatne promocije kao i unapređenje saradnje kroz zajedničke aktivnosti i projekte.
Na sastanku su također planirani naredni koraci usmjereni ka obogaćivanju turističke ponude te stvaranju raznovrsnijeg sadržaja za domaće i strane turiste.
Turistička zajednica nastavlja raditi na unapređenju saradnje sa akterima u oblasti turizma s ciljem razvoja Travnika kao održive i prepoznatljive turističke destinacije.


