Sastanak s gvardijanom fra Davor Petrović iz Guče Gore

Danas 26.05.2026.g prostorije Turističke zajednice Općine Travnik posjetio je fra Davor Petrović gvardijan Franjevačkog samostana Guča Gora gdje je održan sastanak na temu jačanja saradnje u cilju daljnjeg unapređenja turističke ponude Guče Gore.

Tokom razgovora poseban akcenat stavljen je na značaj povećanja posjeta Gučoj Gori i Franjevačkom samostanu sa novoosnovanim muzejom, koji predstavlja važan dio kulturno-historijskog i duhovnog naslijeđa travničkog kraja. Razmatrane su mogućnosti dodatne promocije kao i unapređenje saradnje kroz zajedničke aktivnosti i projekte.

Na sastanku su također planirani naredni koraci usmjereni ka obogaćivanju turističke ponude te stvaranju raznovrsnijeg sadržaja za domaće i strane turiste.

Turistička zajednica nastavlja raditi na unapređenju saradnje sa akterima u oblasti turizma s ciljem razvoja Travnika kao održive i prepoznatljive turističke destinacije.