Radni sastanak sa organizacijom CISP

Danas, 02.06.2026. godine, u prostorijama Turističke zajednice Općine Travnik održan je radni sastanak sa direktoricom CISP, gđom. Jasminom Ovčinom, na temu daljnih koraka u implementaciji projekta „Via delle Cascate“.

Tokom sastanka razgovarano je na temu markiranja i turističkog uređenja vodopada Ugrić (Vlašić), Jasenica i Kozice (Biljanska regija).

Također su definisani naredni koraci koji bi doprinijeli boljoj promociji prirodnih ljepota, razvoju održivog turizma te kreiranju kvalitetnijeg sadržaja za posjetioce i turiste.

Sastanak je održan u okviru projekta „Via delle Cascate“, koji ima za cilj razvoj održivog turizma kroz valorizaciju prirodnih, kulturnih i historijskih resursa srednje i sjeverozapadne Bosne. Projekat povezuje područja Bihaća, Jajca i Travnika kroz jedinstvenu turističku rutu „Putevima vodopada“.